اجزای اصلی یخچال

اجزای اصلی یخچال فریزرهای جدید و کاربرد هر یک از آنها

اجزای اصلی یخچال از چهار قسمت مختلف تشکیل شده است:

۱. کمپرسور
۲. کندانسور
۳. اپراتور
۴. فیلتر

اجزای اصلی یخچال شامل این چهار قسمت می‌باشد که طی یک فرایند گاز فریون را خنک کرده و در لوله های یخچال به حرکت در می‌آورند.
بدین ترتیب این گاز ضمن جذب گرمای مواد غذایی داخل یخچال به کمک کمپرسور و کندانسور خنک می‌شود و به این چرخه باز می‌گردد.

 

کمپرسور یخچال فریزر

کمپرسور از بخشهای مکانیکی یخچال است. کمپرسور یخچال، گاز فریون را داخل کانال های اپراتور می چرخاند و فشرده می‌سازد. پیستون، میلنگ و سوپاپ‌ها اصلی ترین اجزای کمپرسور یخچال هستند.

اگر قسمت فریزر یخچال به خوبی یخ نمی‌زند، اگر از فریزر آب چکه می‌کند، اگر کمپرسور یخچال مدام کار می‌کند ولی سرمایی در یخچال فریزر وجود ندارد، اگر سر و صدای یخچال زیاد شده است، اگر فضای داخلی یخچال گرم است و موارد این چنین، نشان دهنده خرابی کمپرسور یخچال است. در این شرایط با  مرکز پشتیبانی تکنیک تهران برای تعمیر کمپرسور یخچال تماس بگیرید.

 

برای رفع مشکل یخچالتون همین حالا با شماره ۰۲۱۴۴۲۵۹۱۵۶ پشتیبانی ۲۴ ساعته تکنیک تهران تماس بگیرید

 

اجزای اصلی یخچال : برد یخچال فریزر

کنترل همه چیز در سیستم یخچال بر عهده برد یخچال است و برد در حکم مغز یخچال است و اجزایی نظیر کمپرسور و فن یخچال را کنترل می کند.

کنترل قسمت‌هایی مثل فن یخچال، کمپرسور، المنت، درهای یخچال، یخ‌ساز ، سنسورها و غیره بر عهده برد است. برد یخچال جایگزین تایمر دیفراست شده است تا یخچال از انرژی کمتری برای اجرای کارهای خود استفاده کند. با توضیحات فوق کاملا مشخص می‌شود که تعمیر برد یخچال چقدر مهم است.

 

کندانسور یخچال فریزر

کندانسور یا رادیاتور خنک کننده یخچال از اجزاء مکانیکی مهم یخچال است. کندانسور یخچال برعکس اپراتور عمل می‌کند. کندانسور عمل خنک کردن گاز فریون را انجام می دهد. یکی از مشکلاتی که به مرور زمان با استفاده از یخچال فریزر به دلیل ماهیت کندانسور که منتقل کننده گاز فریون گرم به محیط است، برای کندانسور به وجود می آید، کثیف شدن آن است.

جمع شدن گرد و خاک روی سطح کندانسور عامل کثیفی آن است. در این حالت کندانسور نمی‌تواند حرارت گاز را به محیط انتقال دهد. در نتیجه تبدیل گاز گرم به مایع سرد با مشکل مواجه می‌شود و سرمای کمی در اپراتور تولید شده و بطور کلی تمام فرآیند سرمایش یخچال تحت تاثیر قرار می‌گیرد. برای تعمیر کندانسور یخچال باید دقت زیادی کرد و تمام اصول لازم را رعایت نمود.

 

فیلتر یخچال فریزر

از دیگر اجزای اصلی یخچال فیلتر است فیلتر یکی از بخشهای جدید در یخچال‌ فریزرهای جدید است. یخچال‌هایی که مستقیم به منبع آب شهری وصل می‌شوند، یک فیلتر تصفیه دارند. این فیلتر وظیفه تصفیه آب آشامیدنی را دارد. کارایی این فیلتر ها طوری است که مواد زاید موجود آب شهری را جدا کرده و آب را کاملا تمیز و تصفیه شده می‌کند.

این فیلتر ها عمر مشخصی دارند و معمولا باید هر ۶ ماه تعویض گردند. یخچال‌ فریزرهای جدید با روشن کردن چراغ تعویض فیلتر، زمان انجام این کار را اعلام می‌کنند. فیلتر های تصفیه آب در یخچال های مختلف، متفاوت هستند. لذا باید با توجه به برند و مدل فیلتر مناسب را برای یخچال تهیه نمود. تعویض فیلتر یخچال یکی از خدماتی است که توسط تعمیرکاران تکنیک تهران در منزل ارائه می شود.

در صورت نیاز فوری به تعمیر وسایل برقی منزل مانند یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و ماکروفر تولید داخل یا خارجی با شماره ۰۹۱۲۵۴۸۲۱۲۴ تکنیک تهران تماس بگیرید. 

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمـاس فـوری با پشتیبانـی
×

پشتیبانی 24 ساعته

×