تعمیر لباس شویی

تعمیر لباسشویی به علت جمع شدن آب در دیگ لباسشویی

در زندگی امروزی، ماشین‌های لباسشویی نقش مهمی دارند و یکی از الزامات هر خانه ای هستند.

ماشین‌های لباسشویی با توانایی‌های متنوع و با قیمت‌های مختلف بر حسب امکاناتی که دارند، به بازار عرضه می‌شوند. با توجه به قیمت بالای این وسیله مصرفی خانگی باید نکات لازم را جهت پیشگیری از خرابی اجرا نمود.

یکی از خرابی ها جمع شدن آب در دیگ لباسشویی است. در صورت مشاهده چنین عیوبی به منظور تعمیر لباس شویی ، باید بلافاصله با کمک‌گرفتن از متخصص تعمیر ماشین لباسشویی آن‌ها را رفع کنیم.

در این مقاله قصد داریم به دلایل جمع شدن آب در دیگ ماشین‌های لباسشویی بپردازیم. صرف نظر از مدل و برند ماشین لباسشویی شما، حتما این موارد را مطالعه کنید. با مطالعه این موارد می توانید از به وجود آمدن مشکلات متعاقب آن پیشگیری نمایید.

تعمیر لباسشویی برای رفع جمع شدن آب

تخلیه نشدن آب در زمان مناسب و جمع شدن آن در ماشین لباسشویی، می‌تواند باعث شود برخی از قطعات درونی دستگاه کارایی خود را از دست بدهند و نیاز به تعمیر ماشین لباس شویی باشد. بنابراین عدم توجه به این مشکل می‌تواند در درازمدت باعث خرابی دستگاه و مختل کردن عملکرد ماشین لباسشویی شود.

جمع شدن آب در ماشین لباسشویی و بی توجهی نسبت به آن باعث می‌شود که پس از مدتی دستگاه به طور کامل از کار بیفتد. در این شرایط تعمیر لباس شویی هزینه‌های سنگینی به دنبال خواهد داشت. بی توجهی به این موضوع می‌تواند موجب باقی ماندن و رشد میکروب‌ها در ماشین و ایجاد بیماری در کاربر ماشین لباسشویی یا حتی سایر اعضای خانه شود.

دلایل جمع شدن آب در دیگ لباسشویی

اولین نکته‌ای که در رابطه با جمع شدن آب باید به آن توجه شود، بررسی این نکته است که آب جمع شده در دیگ تمیز است یا کثیف. سپس دلایل زیر قابل بررسی و رفع هستند.

خرابی شیر برقی

اگر آب جمع شده در ماشین شما تمیز باشد، ایراد به دلیل کارکرد نادرست شیر الکترونیکی  لباسشویی است. این مورد با تعمیر و یا تعویض شیر برقی لباسشویی، برطرف می‌شود.

شیر برقی قسمتی الکترونیکی و مگنتی در ماشین لباسشویی است که قطع و وصل کردن ورود جریان آب به دخل ماشین لباسشویی را کنترل می‌کند. شیر برقی، که گاهی اوقات شیر الکتریکی نیز نامیده می‌شود، به صورتی کار می‌کند که هنگامی که میزان آب موجود در دیگ لباسشویی به حد مجاز برسد، توسط هیدروستات مانع از ورود آب بیشتر به دیگ شده و دستور قطع جریان ورودی را صادر می‌کند.

هیدروستات یک قطعه الکترونیکی است که مسئولیت گزارش دادن میزان سطح آب موجود در ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. بسته به مدل و نوع ماشین لباسشویی شما، نوع هیدروستات به کار گرفته شده در آن متفاوت می‌باشد. هیدروستات این قابلیت را دارد که به صورت همزمان چندین وظیفه را در ماشین لباسشویی به صورت همزمان انجام دهد.

تعمیر لباس شویی به علت انسداد لوله تخلیه فاضلاب

اگر آب موجود در دیگ ماشین کثیف بود، مشکل به وجود آمده به دلیل عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی می‌باشد. یک دلیل احتمالی آن مسدود بودن لوله تخلیه فاضلاب می‌باشد و باعث جمع شدن آب در دیگ لباسشویی خواهد شد. ممکن است راه آب فاضلاب منزل شما مسدود شده باشد و اجازه تخلیه آب را به ماشین ندهد. در صورتی که گیر کردن یک جسم باعث بسته شدن راه فاضلاب شده باشد، به سادگی با برداشتن آن می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

ممکن است فاضلاب منزل شما به علت رسوب یا نشستِ املاح و نخاله مسدود شده باشد.در این حالت شاید برطرف کردن آن فراتر از توانایی شما باشد. نیاز داشته باشید با کمک گرفتن از عوامل تخلیه چاه، مشکل به وجود آمده را از بین ببرید. با برطرف کردن انسداد، راه برای تخلیه آب باز شده و ماشین کار خود را انجام خواهد داد.

باقی ماندن آب در ماشین لباسشویی در وسط یا انتهای برنامه شستشو

ممکن است در مرحله شستشو یا انتهای آن متوجه شوید که آب در ماشین باقی مانده است. دلایل مختلفی وجود دارد که با رعایت کردن موارد زیر می‌توانید از به وجود آمدن آن جلوگیری کنید.

تعمیر ماشین لباس شویی به علت خرابی فیلتر ماشین لباسشویی

گیر کردن نخاله و ضایعات در فیلتر ماشین لباسشویی می‌تواند مانع از انجام عملکرد نرمال آن شود و موجب باقی‌ماندن آب در داخل ماشین لباسشویی شود. به منظور تعویض فیلتر ماشین لباسشویی می‌توانید از بخش پایینیِ آن اقدام به تعویض فیلتر کنید. بررسی فیلتر به صورت منظم و توجه به سالم بودن آن می تواند از وقوع ایرادات بعدی پیشگیری کند.

مشکلات خرطومی موجود در زیر دیگ لباسشویی

اگر نخاله همراه لباس ها، در خرطومی دیگ لباسشویی نشست کرده و پس از گذر مدتی مانع از خروج آب گردد. برای اطمینان باید خرطومی را با دست فشار دهید و از مسدود نبودن آن اطمینان حاصل کنید.

اختلال در کار پروانه پمپ ماشین لباسشویی

وارد شدن وسایل اضافی نظیر کش پول، دکمه و غیره کنار لباس ها به درون لباسشویی، می‌تواند دردسرساز شود. این وسایل می‌توانند با گیر کردن به پروانه پمپ ماشین لباسشویی، مانع از عملکرد آن شده و روند کارکردش را مختل کنند. ممکن است اجسامی سخت به پروانه گیر کنند.به توچهی به این مورد موجب آسیب رساندن به پروانه و الزام به تعمیر لباس شویی می‌گردد. شما میتوانید با بررسی ساده ازین حادثه جلوگیری کنید.

خرابی پمپ تخلیه

پس از انجام مراحل فوق، در صورتی که مشکل برطرف نگردید باید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید. شاید بتوان گفت رایج ترین دلیل تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی، خرابی در پمپ تخلیه این دستگاه می‌باشد. دقت کنید که این قطعه نیز همانند سایر قطعات دستگاه‌های خانگی، دارای عمر مفید است. به مرور زمان کارایی خود را از دست می‌دهد و نیاز به تعمیر لباس شویی و تعویض شدن پمپ تخلیه دارد. در صورتی خراب بودن این پمپ، با تعویض کردن آن مشکل برطرف می‌شود.

بررسی شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی

مطمئن شوید این شلنگ به شکل صحیح در جای خود قرار دارد و از دستگاه جدا نشده است. توجه کنید که شلنگ بتواند عمل تخلیه آب را به درستی انجام دهد. در غیر این صورت باعث جمع شدن آب در دیگ لباسشویی خواهد شد. این شلنگ حداقل باید ارتفاعی برابر با نصف ارتفاع ماشین لباسشویی داشته باشد. در صورت رعایت نشدن این موضوع، آب به درستی تخلیه نشده و در دستگاه باقی می‌ماند که این امر در درازمدت می تواند مشکل ساز شود. همچنین باید توجه شود که طول این شلنگ نباید از ۷ یا ۸ متر بلندتر باشد و باید با بررسی آن از تا نخوردن، پاره نشدن و مسدود نبودن آن اطمینان حاصل شود.

جمع‌بندی تعمیر لباس شویی

در این مقاله دلایل احتمالی جمع شدن آب در دیگ لباسشویی را بررسی کرده و راهکار رفع هر یک از آن‌ها را به صورت کامل بیان کردیم. با در نظر گرفتن راهکارهای بیان شده و اجرای آن‌ها، به احتمال بسیار زیاد مشکل به وجود آمده برای شما حل خواهد شد.

در صورت نتیجه نگرفتن از راهکارهای گفته شده ، باید به تعمیرکارهای متخصص و مجاز مراجعه کنید تا ایراد دستگاه به صورت تخصصی تر بررسی گردد و مشکل به وجود آمده رفع شود. بی توجهی به این موضوع و رها کردن دستگاه به حال خود، بدون شک موجب به وجود آمدن مشکلات بیشتر و جدی تر در ماشین لباسشویی شده و در آینده هزینه‌های سنگین‌تری را برای شما ایجاد خواهد کرد. بنابراین بهتر است که حتی ساده ترین ایرادهای به وجود آمده در دستگاه خود را جدی گرفته و نسبت به رفع فوری آن، چه به وسیله توضیحات ارائه شده و چه به واسطه مراجعه به تعمیرکار مجاز، اقدام نمایید.

در صورت نیاز فوری به تعمیر وسایل برقی منزل مانند یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و ماکروفر تولید داخل یا خارجی با شماره ۰۹۱۲۵۴۸۲۱۲۴ تکنیک تهران تماس بگیرید. 

 

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمـاس فـوری با پشتیبانـی
×

پشتیبانی 24 ساعته

×